BİZ KİMİZ ?

   Şirketimiz 1973 yılında ham deriyi tabaklamada kullanılan deri dolabı ve deri pervanesi üretmek amacıyla kurulmuştur. Suudi Arabistan, Irak, İran, Suriye, Kazakistan, Özbekistan gibi çeşitli ülkelere ihracatlarımız olmuştur.

  1994 yılında şirket açılımına "İnşaat'ın ilave edilmesi ile şirketimiz tarafından İzmir'in çeşitli semtlerinde çok sayıda inşaat yapılmıştır.

   Şirketimizde 2004 yılı itibariyle CTP tekne imalatına da başlanmıştır.İlk olarak 430 sürat teknesi ve 410 balıkçı teknesi modellerinin üretimi yapılmıştır. 2006 yılında Şaşal Denizcilik'ten Gofi 21, Proper 18 ve Tiny 17 modellerinin kalıplarının alınmasıyla yelkenli tekne üretimine de başlanmıştır. 2008 yılından itibaren firmamız kendi çizimlerimiz olan teknelerimizin de üretimini yapmaktadır. Şu an Lucky 19 adlı teknemiz satışa sunulmaktadır.Ayrıca Güven 710 adlı teknemiz kalıp alma aşamasındadır.

   2006 yılından beri Suzuki marka dıştan takma, 2009 yılından beride Honda marka dıştan takma ve Lombardini marka içten takma deniz motorlarının satışı yapılmaktadır. Ayrıca firmamızda VİEDENA ve HARKEN markalı her türlü tekne malzemesi ve çok çeşitli tekne aksesuarları satılmaktadır.

   Firmamız, CTP tekne imalatının yanında CTP'den 1000 Lt'lik kimyasal madde tankları ve deri sıyırma sehpaları da imal etmektedir.

   Güven Yat olarak hedefimiz; piyasanın ihtiyacı olan boyutlarda motorlu ve yelkenli tekne modellerini üretip sürekli yeniliklere açık olarak yolumuza devam etmektir.

Denizlerimizde Hava Durumu
Denizcilik Bilgileri
   
   
   
Kıyı Kanunu    
   
Amatör Denizci Yönetmeliği    
  Tekneniz de Bulunması Gerekenler    
 

Copyright by Guray